Zoronjić na čelu liste bjelopoljske URE: Na državnom nivou bili smo stožer promjena, bićemo i u Bijelom Polju

,,Simbolika naziva naše liste leži u tome što je čine mladi ljudi koji imaju kredibilitet, snagu i želju da budu generator promjena u Bijelom Polju. Naš grad treba ljude koji će ga dovesti do evropskih standarda. Mi ne pristajemo na obećanja koja ne dobiju svoju realizaciju“, saopštila je večeras nositeljka liste bjelopoljske URE Suada Zoronjić nakon predaje liste dr Dritan Abazović – Može Bijelo Polje – Može Crna Gora tog odbora.

Kako je kazala, vlast Bijelom Polju je u prethodnom periodu mnogo toga obećala, a ništa nije ispunila, od infrastrukturnih projekata, preko škola, akva centra, trim staza, do gradskog keja. ,,Zato građani mogu da biraju između praznih obećanja i prošlosti i perspektivnih ljudi koji donose politiku budućnosti i koji mogu da Bijelom Polju daju obrise evropskog grada“, navela je Zoronjić.

Izvršni direktor URE Zoran Mikić istakao je da je predaja liste kulminacija minulog rada bjelopoljskog odbora te partije. ,,Prethodnih šest godina smo se pripremali da samostalno izađemo na izbore u Bijelom Polju. Ovo je lista koju čine pošteni i obrazovani ljudi, ljudi koji žele da se domaćinski upravlja Bijelim Poljem. Ovo je lista koju čine ljudi koji se prvi put bave politikom, ali i prekaljeni političari. Ovo je lista koja ima i visokoobrazovne kadrove, kao i radnike koji su izgradili ovaj grad. Iza svih njih stoje rezultati“.

,,Ovo je lista koju podržava i dr Kenan Erović koji je za nepunih godinu i po dana na bolje promijenio bjelopoljsku bolnicu. Bijelo Polje je grad iznevjerenih očekivanja, a može da bude turistički i poljoprivredni centar koji može da hrani Crnu Goru. Naši ljudi žele da mijenjaju i poboljšaju stvari. URA je na državnom nivou bila stožer promjena, a biće i u Bijelom Polju – ključni faktor da se prekine sa politikom DPS-a u ovom gradu“, napomenuo je Mikić.

,,Predaja liste u Bijelom Polju nastavak je procesa smjene režima sa nacionalnog nivoa. Destruktivna dugogodišnja politika uništila je i osiromašila naš grad. Zato pozivam sve građane koji nijesu zadovoljni politikom bivše vlasti i koji vole naš grad da daju podršku našem pokretu. Može Bijelo Polje“, naveo je u svom obraćanju kandidat za odbornika Nusret Balić.

Bijelo Polje je godinama svrstavano u gradove drugog reda, istakao je kandidat za odbornika bjelopoljske URE Ernad Spahić. ,,Mladi ljudi u Bijelom Polju su željni promjena i žele da generišu nova radna mjesta i bolji standard života. Vrijeme je da ih osjete. Na nas je red“, kazao je on.

Kandidatkinja za odbornicu Emira Toković Salemović kazala je da su svi svjedoci načina uništavanja Bijelog Polja i lošeg upravljanja gradom tokom godina. ,,To je dovelo do gašenja privrede i depopulacije. Glavni resurs svakog grada su ljudi. URA ima potencijal da to stanje mijenja, a najbolji primjer toga je Opšta bolnica u našem gradu u kojoj su, uz dobro rukovođenje i znanje, postignuti sjajni rezultati. Da bi vratili smisao znanju i kulturi – građani i građanke podržite URU“, navela je ona.

Izbornu listu čine:

Suada Zoronjić
Hajrudin Bučan
Nikola Purić
Edin Hodžić
Nusret Balić
Dalmir Ćorović
Tijana Šebek
Amela Bučan
Dragana Kosović
Jasmin Gredić
Emira Salemović
Ernad Spahić
Ivana Medojević
Rade Popović
Ajan Mučević
Almir Kovačević
Olivera Erović
Muhedin Dizdarević
Admir Sijarić
Marija Pajević
Emil Skoko
Stefan Popović
Suljo Adrović
Aldin Šukurica
Vesna Jaćimović
Indira Pušija
Predrag Milićević
Irma Trubljanin
Lejla Hasanović
Dragojlo Novaković
Sinan Spahić
Fuad Bošnjak
Semir Salemović
Tanja Bošković
Jasmina Međedović
Ćemal Vreva
Adis Softić