Suljević: Mladi odlaze dok se nadležni bave podjelama i pričama iz prošlosti

“Odlazak mladih ljudi iz Crne Gore je jedan od ogromnih problema naše države o kojem se ne govori dovoljno. U pričama iz prošlosti, mnogi su zaboravili misliti o našoj budućnosti. Budućnosti nas mladih i ponosnih ljudi koji žive u Crnoj Gori i ne žele napustiti svoju zemlju i ići “trbuhom za kruhom” jer i dalje vjerujemo da se zajedničkim snagama možemo izboriti za bolje sjutra”, kazao je kandidat za odbornika liste “Može Bar, može Crna Gora” Deniz Suljević.

On ističe da su u borbi za bolji život u svojoj zemlji, mnogi odustali i bili primorani da napuste svoja kućišta da bi pomogli sebi i svojima.

 “ Iz tog razloga, više mladih ljudi iz svoje generacije mogu vidjeti po društvenim mrežama dok dijele svoja inostrana dostignuća nego u svom gradu. Neminovno je da će kontinuirani porazi našeg društva svakoga natjerati da pomisli da ipak nema nade i da je bolje spakovati kofere i otići ali ja čvrsto to odbijam”, navodi Suljević.

 Naglasio je da se želi boriti za svoj Bar, da želi da šetalište opet bude puno mladih ljudi i da viđa svoje školske prijatelje koje godinama gleda samo na fotografijama.

Suljević dodaje “da bi se to desilo, moramo krenuti sa promjenama iz korijena. Moramo omogućiti bolji život mladim ljudima. Više poslovnih prilika, kvalitetne programe edukacije, više druženja, događaja koji će oživjeti naš grad i privući ljude iz drugih gradova i zemalja u Bar, ne obratno”.
Ukazao je na to da se mladim parovima moraju omogućiti bolje prilike za proširenje porodice, a roditeljima bolji uslovi za podizanje djece.

“Borimo se da zajedno zadržimo mlade ljude u Baru i vratimo one koji su nevoljno otišli da traže uspjeh negdje drugo. Pružimo im priliku za uspjeh u svom gradu, može Bar”, zaključuje Suljević.