Profesorka Vukčević podržala Rakčevića: Ovo je naš grad

,,Podržavam Luku i ovu koaliciju, zato što vjerujem da nas mogu dovesti do prijeko potrebnih promjena, za koje sam se kao aktivna građanka oduvijek zalagala. Našoj Podgorici je potrebna gradska uprava koja zaista voli naš grad i koja čuva njegove resurse, a Luka je tu ljubav dokazao svojim dugogodišnjim zalaganjem”, kazala je poznata akademska slikarka i profesorica podgoričke Gimnazije ,,Slobodan Škerović” Nina Vukčević.

Ona je istakla da se Podgorica mora razvijati kao zelen, otvoren i pravedan grad, ali i da je našem gradu potreban radikalno drugačiji pristup kulturnim politikama.

“Dosadašnje kulturne politike nisu motivisale i pospješivale, već obeshrabrivale i diskriminisale kulturne radnike, koji bi trebali biti temelj našeg društvenog razvoja. Grad bez kulture je grad bez duše, a Podgorica je oduvijek bila antipod tome. Zbog toga su nam potrebne promjene, koje skoro deceniju zagovaraju ljudi sa liste Ovo je naš grad!”, poručila je Vukčević.