Koalicija „Može Podgorica-Ovo je naš grad“: Ugradićemo solarne panele na sve zgrade sa ravnim krovovima u Podgorici

,,Odmah nakon izbora, Podgorica će se pridružiti izazovu “100 klimatski neutralnih i pametnih gradova do 2030. godine“ i preuzeti obaveze iz evropske agende. Uložićemo velika sredstva u izgradnju novih termo-izolacionih fasada naših zgrada, kao i u postavljanje solarnih panela – kako bi svi proizvodili onoliko struje koliko nam je potrebno, posebno u vremenu velike energetske krize. Podgorica ima preko 250 sunčanih dana godišnje, a solarna energija je njena ogromna perspektiva!  Uz solarne panele, gradska uprava će sufinansirati izgradnju i zelenih krovova, kao savremenog rješenja za mikro-klimatske prilike, bolju izolaciju krovova i podršku jačanja života u zajednici”, saopštili su danas iz koalicije Može Podgorica-Ovo je naš grad. 

Kako su kazali, zasadiće pola miliona novih stabala i duplirati postojeće parkovske površine. ,,Modernizovaćemo sistem selekcije i odvoza otpada, ali i postaviti temelje cirkularne ekonomije. Uvešćemo tramvajske linije i modernizovati javni saobraćaj, ali i uspostaviti stroge urbanističke kriterijume prilikom izrade budućih planskih dokumenata. Podgorica je posljednje tri decenije razvijana kao grad mrtvog kapitala i betona, pa je krajnje vrijeme da tome stanemo na put”, zaključuju.