Koalicija „Može Podgorica-Ovo je naš grad“: POKRENUĆEMO AD PLODOVE


,,AD PLODOVI CRNE GORE je osnovano prije dvije decenije. Većinski vlasnik kompanije je Glavni grad, a uz manjinske akcionare i Vlada CG učestvuje u vlasništvu sa 25% kapitala. Osnivački akt je predviđao da se firma bavi otkupom i daljom distribucijom poljoprivrednih proizvoda, kao i preradom i konzerviranjem voća i povrća. Takođe, firma je trebala biti generator uvećanja zasijanih i zasađenih površina. Nažalost, realnost je tužna i surova”, saopštili su danas iz koalicije Može Podgorica-Ovo je naš grad.

Kako su kazali, u vlasništvu društva je nikad dovršeni Distributivni centar i sagrađena hladnjača u Matagužima. ,,Ogromna materijalna dobra povjerena su neodgovornom menadžmentu koji svu imovinu, vrlo dosjetljivo, izdaje. Skroman ukupan godišnji prihod od izdavanja je dovoljan tek da pokrije troškove  nekoliko zaposlenih, platu i benefite direktora i nadoknade članovima glomaznog Upravnog odbora. Ovako uspostavljeni mehanizam, uzurpirajući društveni kapital od 10 miliona eura, funkcioniše tiho i “ispod radara”, kako bi se udomila šačica nesposobnih partijskih poslušnika. Njih više niko i ne pita imaju li ikakvih planova rada i ambicija, koliko su otkupili ili preradili voća i povrća, jer oni to i ne rade. Oni račune polažu sami sebi. Od njih se, da bi apsurd bio kompletan, više uopšte i ne očekuje. Danas su i sami poljoprivredni proizvođači, kojima je ovo bilo i namijenjeno,  zaboravili zbog čega je ova firma uopšte i osnovana. Sebično, primitivno bahato i protivzakonito. Saldo je nula. Mogli ste kako ‘oćete, ali ne i do kad ‘oćete. Nakon izvjesnog pada postojeće gradske vlasti,  AD PLODOVI neće egzistirati u zoni krivične odgovornosti, već će se baviti poslovima zbog kojih su i osnovani, jer je poljoprivrednim proizvodjačima zaista krajnje neophodan organizovan i pouzdan otkup poljoprivrednih proizvoda. Može Podgorica-Ovo je naš grad”, zaključuju.