Koalicija “Može Podgorica-Ovo je naš grad!”: Kasarna Morača će biti centralni park

,,Na 12,2 hektara Kasarne Morača izgradićemo novi, centralni gradski park sa svim pratećim sadržajima, koji će biti jedno od najatraktivnijih mjesta u našem gradu. Šetalištem uz Moraču, povezali bismo Kasarnu Morača sa Starom Varoši, Karverom i Dukljom, dok bi na prostoru pored Gimnazije “Slobodan Škerović“ otvorili novu zelenu kapiju Gorice, kako bi građani mogli i na tom prostoru da pristupe brdu Gorica. U rekonstruisanim objektima na prostoru Kasarne, koji datiraju iz 1905. godine, pozicioniraćemo Muzej savremenih umjetnosti i druge sadržaje javnog karaktera, a Kasarna “Morača” će biti jedno od najposjećenijih mjesta u našoj Podgorici”, saopštili su iz koalicije Može Podgorica-Ovo je naš grad. 

Podsjećanja radi GP URA je uspio da zaštiti prostor Kasarne Morača na kojoj je DPS ucrtao čak 150 hiljada kvadrata betona (na površini od svega 8 hektara), čime je trebalo devastirati jedan od najljepših prostornih resursa u našem gradu. ,,Nakon višemjesečne borbe, protesta i najmasovnijih javnih rasprava u istoriji Glavnog grada, pobijedili smo i u toj važnoj bici i natjerali DPS da štetni planski dokument povuče iz procedure. Time smo sačuvali prostor Kasarne “Morača”, kako bismo na njemu gradili najveći i naljepši gradski park – za sve nas i generacije koje dolaze”, zaključuju.