Koalicija „Može Podgorica-Ovo je naš grad“: GP URA prepoznaje važnost proizvodnje hrane 

Koalicija „Može Podgorica-Ovo je naš grad“ prepoznaje proizvodnju hrane kao realni problem. 

,,Kvalitetna hrana za lokalno stanovništvo se najbolje obezbjeđuje jačanjem postojećih i povećanjem broja novih proizvođača. Postojeće površine pod povrtarskim kulturama i višegodišnjim zasadima, broj grla stoke, broj  košnica u opštini Podgorica su daleko ispod nekadašnjih brojki i daleko ispod mogućnosti. Prerada poljoprivrednih proizvoda gotovo da i ne postoji. U takvom ambijentu egzistiraju poljoprivredni proizvođači i zaista su prepušteni sami sebi”, saopštili su danas iz ove koalicije. 

U tom smislu, kako navode, rad Sekretarijata za poljoprivredu će imati kvalitativno drugačiji pristup. ,,Predizborni program predviđa da ćemo, okvirno, dva miliona eura sredstava Budžeta Glavnog  grada planirati za poljoprivrednu proizvodnju. Ta sredstva će biti plasirana prema proizvođačima kroz sledeće mehanizme: javno utvrđivanje kriterijuma za dodjelu sredstava, javne pozive za dodjelu sredstava za zasnivanje i osavremenjivanje proizvodnje, javne pozive za mjere podsticaja u mljekarskoj, povrtarskoj, voćarskoj, pčelarskoj proizvodnji i slatkovodnom uzgoju ribe, ublažavanje šteta poljoprivrednicima nastalih elementarnim nepogodama. Svaki poljoprivrednik će imati ličnog savjetnika iz Sekretarija za poljoprivredu. Sredstva opredijeljena poljoprivrednim proizvođačima neće ubuduće biti partijsko oružje, već će zaista služiti svrsi. Utvrdiće se precizna pravila dodjele sredstava, koja će važiti jednako za sve”, zaključuju.